ربات تلگرام

ربات تلگرام چیست؟

ربات های تلگرام از مهم ترین و کاربردی ترین قابلیت های تلگرام می باشند. ربات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. ارتباط کاربر با ربات از طریق ارسال فرمان ها و یا درخواست های مختلف انجام می گیرد. این ارتباط می تواند در مکالمه شخصی و یا در یک گروه صورت گیرد.

هدف از ساخت ربات های تلگرام چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این بخش مطرح می شود این است که انگیزه ایجاد ربات ها چیست؟ اینکه این ربات ها چه نفعی برای سازندگان دارند یا اینکه چه درآمد مالی برای توسعه دهندگان دارند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که بطور کلی این ربات ها رایگان هستند. اما اهمیت ساخت این ربات ها زمانی مشخص می شود که بتوان از آن ها به عنوان منبع درآمد زایی استفاده کرد.

یکی از زمینه های کاربرد ربات های تلگرام فروش کالا یا خدمات می باشد. بدین ترتیب که ربات بطور مشخص برای فروش کالاهایی اطلاع رسانی می کند و اطلاعاتی راجع به خرید کالاها به مشتری خود ارائه می دهد. اغلب هدف از ساخت یک ربات، تبلیغ در گروه های مختلف و بطور کلی اهداف تبلیغاتی و بازاریابی فروش است.

کاربرد های ربات تلگرام

در واقع ربات های تلگرام می توانند هر کاربردی داشته باشند. نحوه ی استفاده از ربات ها به خلاقیت برنامه نویس و الگوریتم هایی که برای آن ها تعریف می شود بستگی دارد.

برخی از کاربرد های ربات تلگرام عبارتند از:

  • ارتباط با وب سرویس ها
  • ساخت بازی های فکری
  • ابزار های کاربردی

ارتباط با وب سرویس ها:

یک ربات تلگرام می تواند از طریق ارتباط با یک وب سرویس اطلاعات را دریافت و یا ارسال نماید. برای مثال دریافت ایمیل ها از طریق حساب تلگرام.

ساخت بازی های فکری:

ربات های تلگرام می توانند برای بازی های گوناگونی طراحی و پیاده سازی شوند. این ارتباط با ربات از طریق API صورت می گیرد و ربات به سرعت پاسخ های کاربران را تجزیه و تحلیل می کند و پاسخ مناسب را برای کاربران ارسال می کند.

ابزار های کاربردی:

همان طور که گفته شد ربات های تلگرام کاربرد های متفاوتی می توانند داشته باشند و این کاربرد ها به طراحی ربات بستگی دارند. برای مثال اخبار، آموزش، تفریح و سرگرمی از کاربرد های ربات های تلگرام هستند.

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

  • ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند به عبارتی هرگز غیرفعال یا آفلاین نمی شوند.
  • ربات ها فضای محدودی برای ذخیره اطلاعات دارند.
  • ربات ها نمی توانند شروع کننده مکالمه با دیگران باشند و تنها زمانی امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت که کاربر به ربات پیام بفرستد و یا آن را به گروه اضافه کند.
  • با افزودن ربات تلگرام به گروه همه ی پیام ها توسط ربات دریافت نمی شوند مگر آنکه در تنظیمات ربات تغییراتی ایجاد شده باشد.
  • نام کاربری ربات به عبارت bot ختم می شود.

تا این مرحله از آموزش ربات های تلگرام با مباحث مقدماتی و مفاهیم اولیه ربات ها آشنا شدیم. در ادامه به آموزش ساخت ربات تلگرام خواهیم پرداخت…


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.